Na konci každé koupací sezóny je zapotřebí vykonat nezbytnou údržbu našeho soukromého koupaliště. Je to nutné zejména z toho důvodu, abychom si ušetřili práci i náklady na začátku sezóny příští. Pochopitelně, že v tomto případě se jedná o větší bazény, které se na zimu zcela nevypouštějí. Poté, co usoudíme, že už máme skutečně po sezóně (koupací), je nezbytné zazimování. Dnešní výrobci nám v tomto případě usnadňují práci tím, že přicházejí s různými přípravky, které nám v tomto procesu pomohou. Jedním z takových přípravků je zazimovač. Ten ošetří vodu a díky obsahu účinných látek udrží kvalitu přes celou zimu. Stačí se řídit několika jednoduchými radami.
- Poté, co bazén ošetříme a uvedeme vodu na žádané hodnoty, rozmístíme na hladinu takzvané zimní dilatační plováky.
- Po tímto zajímavým termínem se skrývají pomůcky, které zabrání poškození bazénových stěn tlakem ledu na vodní hladině.
Plovák je vyrobený z kvalitního černého plastu a snadno odolává všem nepříznivým povětrnostním podmínkám. Tělo této pomůcky je tvořeno ze dvou oddělených komor, z nichž je spodní naplněna zčásti pískem. Tím je zajištěna stabilita plováku ve svislé poloze. Horní komora je prázdná. Obě tyto komory se snadno přizpůsobují tlaku ledu.
Čím více koupíte, tím více ušetříte
Zimní dilatační plováky je možné mezi sebou pospojovat pomocí háků a otvorů, které jsou instalovány na bocích. Výrobce nabízí buď nákup jednotlivých kusů nebo celé sady.
- Jak je jisté logické, sada je cenově mnohem výhodnější.
- Tato sada může tvořit buď šest, dvanáct, osmnáct nebo dvacet čtyři kusy.
Používání těchto pomůcek je velice jednoduché.
- Jestliže máte obdélníkový nebo čtvercový bazén, pak se vkládají vždy po úhlopříčce.
- Do oválného bazénu se vkládají po jeho ose, která protíná nádobu v nejdelším rozměru.